همياران مهر

بانك قرض الحسنه مهر ايران در راستاي توسعه وگسترش فرهنگ قرض الحسنه، همسو با نيات خيرخواهانه و نوع دوستانه هموطنان عزيز، اقدام به تأمين مالي جمعي به منظور حمايت از نيازمندان تحت عنوان طرح همياران مهر نموده است. در اين طرح، متقاضيان مبلغ مورد نظر خود را در قالب عقد صلح و به صورت بلاعوض در حساب تعريف شده نزد اين بانك واريز مي نمايند. بانك متعهد مي گردد در طول زمان فعاليت خود، از محل اين وجوه و همچنين اقساط وصولي ماهانه تسهيلات پرداختي وجوه موصوف، به پرداخت تسهيلات به اقشار نيازمند جامعه در زمينه هاي اشتغال زايي، بانوان سرپرست خانوار، درمان و ... اقدام نمايد و چنانچه به هر دليل (بروز حوادث غير مترقبه و ...) امكان تداوم فعاليت را نداشته باشد، بانك تمامي وجوه دريافتي در اين خصوص را به نهادها و سازمانهاي عام المنفعه هبه خواهد نمود.
 
  برخي از كاركردهاي طرح همياران مهر  
  • تعامل و همكاري بانك با سازمانها و موسسات عام المنفعه و مردم نهاد، جهت تجهيز منابع از طريق وجوه واريزي خيرين (مشاركت كنندگان در طرح) و پرداخت تسهيلات به افراد نيازمندي كه از سوي آنها معرفي مي گردد. 
  • كمك به توسعه مناطق روستايي و محروم كشور از طريق جذب منابع و پرداخت تسهيلات قرض الحسنه اشتغال و ...
  • اهداي برگه ي همياران مهر در مراسم ترحيم و بزرگداشت درگذشتگان، تحت عنوان باقيات و صالحات متوفي به جاي هزينه خريد تاج گل و ... 
  مزاياي طرح براي متقاضيان   
  • مشاركت با بانك قرض الحسنه مهر ايران در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به اشخاص نيازمند.
  • گسترش روحيه ي نوع دوستي در ميان اقشار مختلف جامعه (تقويت همدلي اجتماعي). 
  • تسريع در روند كاهش فاصله طبقات اجتماعي و جلوگيري از بروز ناهنجاري هاي اجتماعي. 

  قدرداني  
بانك نيز به پاس قدرداني از نيت خيرخواهانه مشاركت كنندگان در طرح همياران مهر كه متقاضي تسهيلات بانك مي باشند، به ازاي هر 500 هزار ريال وجه توديعي به سپرده همياران مهر، نسبت به افزايش 1 ماه به دوره بازپرداخت تسهيلات شخص متقاضي اقدام مي نمايد. (در اين طرح افزايش مدت دوره بازپرداخت اقساط مشروط به عدم تجاوز از 60ماه، حداكثر 4 ماه مي باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1397/03/09
تعداد بازدید:
3253
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
پست الکترونیک
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
اطلاعات مرتبط
 
Powered by DorsaPortal