افتخارات


 از سوي سازمان همكاري اسلامي صورت گرفت:

اعطاي جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام به مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران

سازمان همكاري اسلامي (OIC) جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام را به دليل تلاش‌هاي قابل توجه در ترويج بانكداري اسلامي، حمايت از توسعه توليد صنعتي، اقتصادي، اجتماعي و اشتغالزايي و كارآفريني به دكتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك قرض الحسنه مهرايران داد.

به گزارش روابط عمومي بانك قرض الحسنه مهر ايران، در نهمين نمايشگاه و كنفرانس تجارت سرمايه گذاري جهان اسلام «Muslim World Biz»، جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام به دكتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك قرض الحسنه مهرايران تعلق گرفت. نهمين نمايشگاه تجارت سرمايه گذاري جهان اسلام، با حضور نمايندگان 57 كشور اسلامي در مركز تجارت بين الملل سازمان همكاري‌ اسلامي از 13 تا 16شهريور ماه سال جاري مطابق با 4 تا 7 سپتامبر 2019 در كشور مالزي برگزار شد. در اين نمايشگاه نمايندگان كشور‌هاي اسلامي توانمندي‎ها و دستاورد‌هاي خود در زمينه‎هاي مختلف علمي، اقتصادي، سرمايه گذاري، فرهنگي، تجاري و بازرگاني و گردشگري را ارائه كرده اند و بانك قرض الحسنه مهرايران نيز با دائر نمودن غرفه، دستاوردها و تجربيات خود را در زمينه بانكداري اسلامي به نمايش گذاشت. در بخش جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام، دكتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران به علت تلاش‌هاي قابل توجه در ترويج بانكداري اسلامي، توسعه توليد صنعتي، اقتصادي، اجتماعي و اشتغالزايي و كارآفريني رتبه نخبه اقتصادي جهان اسلام امسال را بدست آورد. مسئوليت اجتماعي، حسن شهرت و اعتبار، همكاري جامع با ساير كشور‌هاي مسلمان، توجه به فقرزدايي و توسعه اقتصادي مسلمانان جهان، حمايت از الگو‌هاي اسلامي جهان اسلام، مبارزه با رانت‌هاي ظالمان بنگاه‎هاي اقتصادي عليه كشور‌هاي اسلامي و ارائه تسهيلات به مسلمان نيازمند؛ برخي ديگر از شاخص‎هاي انتخاب نخبه اقتصادي سال جهان اسلام از سوي هيات داوران مركز تجارت بين الملل سازمان همكاري‎ اسلامي است كه مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران با برخورداري از اين شاخص‌ها اين جايزه را بدست آورد. گفتني است در دوره هاي گذشته جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام به مديرعامل گرامين بانك از كشور بنگلادش و مديرعامل بانك بين المللي بوسني تعلق گرفت. شايان ذكر است، بر اساس آخرين رتبه ‌بندي برترين موسسات مالي اسلامي جهان كه توسط نشريه بين‌المللي بنكر به عنوان يكي از معتبرترين مرجع رتبه بندي بانك ها منتشر شد، بانك قرض الحسنه مهرايران در رتبه اول بانك هاي ايران و رتبه سوم موسسات كاملا اسلامي دنيا قرار گرفت. شرح فعاليتهاي دكتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران كه منجر به دريافت جايزه نخبه اقتصادي جهان اسلام شد را اينجا ببينيد:

    لينك دريافت شرح فعاليت هاي دكتر مرتضي اكبري     


سومين بانك اسلامي برتر جهان در سال 2018

بر اساس آخرين رتبه ‌بندي برترين موسسات مالي اسلامي در جهان كه توسط نشريه بين‌المللي بنكر در سال 2018 منتشر شد، بانك قرض الحسنه مهرايران در صدر موسسات مالي اسلامي در جهان قرار گرفت.
 نشريه بين‌المللي بنكر رشد دارايي هاي موسسات كاملا اسلامي و موسسات با باجه هاي اسلامي را مورد بررسي قرار داده است كه بر اساس آن بانك قرض الحسنه مهرايران به عنوان بانك كاملا اسلامي با 61.1 درصد رشد و 3 هزار و 878 ميليون دلار دارايي منطبق بر شريعت، در رتبه اول بانك هاي ايران و رتبه برتر موسسات كاملا اسلامي دنيا قرار گرفت.بانك قرض الحسنه مهر ايران با هدف جذب و تخصيص منابع قرض الحسنه با سرمايه اوليه 15 هزار ميليارد ريال در سال 1386 تاسيس شد و در حال حاضر 530 شعبه اين بانك در سراسر كشور مشغول اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به نيازمندان واقعي جامعه مي باشد.
اين بانك از بدو تاسيس تا كنون بالغ بر 5 ميليون و 142 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش 412 هزار و 815 ميليارد ريال به متقاضيان پرداخت كرده است كه نزديك به 2 ميليون فقره اين تسهيلات به اعتبار 189 هزار ميليارد ريال در سال 1397 و پنج ماه نخست سال 1398 پرداخت شده است.
نسبت مطالبات به مصارف بانك قرض الحسنه مهرايران در طول مدت فعاليت آن حدود يك درصد است و مانده منابع آن با اعتماد و استقبال مردم از خدمات و طرح هاي تسهيلاتي متنوع بانك بالغ بر 214 هزار و 362 ميليارد ريال است.
با توجه به شرايط اقتصادي حال حاضر جامعه، اين بانك در سال 96 از 82 درصد و در سال 97 از 55 درصد رشد منابع قرض الحسنه بهره مند شده است و منابع بانك در 5 ماه نخست سال جاري نيز بالغ بر 26 درصد رشد داشته است.


تاریخ به روز رسانی:
1398/08/08
تعداد بازدید:
230609
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 25)

ارسال نظرات
نام
پست الکترونیک
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
اطلاعات مرتبط
 
Powered by DorsaPortal