روش كسب و كار

بانك قرض الحسنه مهر ايران در سال 1386 با مشاركت 10 بانك بزرگ كشور تاسيس شد.
هدف اين بانك كمك به توسعه رفاه مردم و گره گشايي از معيشت آنها از طريق فراهم كردن ساز و كارهاي پرداخت وام هاي قرض الحسنه است. بانك اين كار رو از طريق مشاركت و هم افزايي مردم و مشتريان خود انجام ميده.
اين بانك بودجه دولتي نداره و بر اساس منابع مشتريان به اونها وام پرداخت ميكنه يعني همون داستان شعر ملك الشعراي بهار كه ميگه:
 
“دگران كاشتند و ما خورديم    ما بكاريم و ديگران بخورند”
 
مثال:
آقاي احمدي 6 ماه ديگر بايد خونه جديد به مبلغ 40 ميليون تومان رهن كنه. اون الان 20 ميليون تومن داره، آقاي احمدي مي تونه پولشو تو بانك قرض الحسنه مهر ايران بزاره و به ديگران قرض بده و بعد از 6 ماه كه به پول نياز داره 20 ميليون تومان از بانك وام(قرض) بگيره. در واقع اين بانك فقط با منابع مردمي فعاليت مي كنه و همه منابع جمع شده را صرف پرداخت تسهيلات به مشترياني كه توي اين كار مشاركت دارند ميكنه.
 
بنابراين اين بانك نه سودي پرداخت ميكنه و نه سودي مي گيره، و همون سنت قديمي و پسنديده قرض الحسنه رو به صورت خيلي بزرگ تر و ساختارمند در قالب يك بانك قرض الحسنه انجام ميده.
شما هم اگه ميخاي از اين بانك وام بگيري اول بيا و مشتري خير و نيك انديش بانك شو و توي فرآيند قرض نيكو به ديگران شريك شو تا ما هم بتونيم به ترتيب اولويت به شما و ساير متقاضيان وام قرض الحسنه پرداخت كنيم.
 
به ديگران احسان كنيد تا به شما احسان شود

تاریخ به روز رسانی:
1398/08/13
تعداد بازدید:
579
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
پست الکترونیک
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
اطلاعات مرتبط
 
Powered by DorsaPortal